سامانه پرسش و پاسخ همایش ملی تعامل انجمن صنفی با نیروگاه ها

QandA Iran Steam & Combine Cycle Power Station Conference

 
    19:51 - 1396/04/03  
 
تعداد سوالات : 37 / تعداد نظرات : 41  
 
فیلترهای فیزیکی بخش پالیشنگ پلنت واحد های اصلی، که حاوی رزین است، فاقد کارآیی لازم در جداسازی آلودگی های مختلف سیکل آب و بخار می باشند و این مشکل باعث بروز خسارتهای جبران ناپذیر در بهره برداری و هزینه های نیروگاه می شود،که لازم است به فیلتر های کارآ تر تبدیل شوند.
شرکت : مدیریت تولید برق شهید منتظری اصفهان مدیر عامل : سید محسن افتخاری نوع نیروگاه : بخاری تعداد واحد : 8 زمان راه اندازی : 1361
نوع اشکال : شیمی گزارش دهنده : اسماعیل دهباشی نیا

مجموعه اقدامات صورت گرفته :
تحقیق و نصب فیلتر های کارتریجی در داخل 2 مخزن از مخازن این فیلترها و بهره برداری از آنها که بعلت عدم همخوانی تجهیزات موجود با تجهیزات موردنیاز فیلتر های کارتریجی و نیز آلودگی آب سیکل به روغن کارآیی لازم از آنها گرفته نشده است. بنابر این ضرور ی است با همفکری و همکاری سایر کارشناسان و همکاران نیروگاهی، تصمیم مناسبی برای حل این اشکال فنی اتخاذ شود.
تاریخ ثبت : 01:23:00 1394/01/23

نظرات سایر کاربران :
کریم عباس زاده
16:16:00 1394/02/07
cpp نیروگاه سهند بناب کارائی بهتری داشته در جداسازی آلودگیها خیلی کمک میکند تنها عیب سیستم مورد استفاده در این نیروگاه رفتن رزین به داخل سیکل در مواقع نوسان فشار میباشدکه این هم تا حدودی با توجه به کارهای انجام شده رفع شده است
كامبيز مرادي
10:59:00 1394/02/27
در CPP نيروگاه شازند از فيلترهاي كارتريج با المنت ( كاندل) هاي نخ پيچ براي تصفيه فيزيكي آب خروجي كندانسيت پمپها استفاده مي‌شود دو فيلتر كارتريج موازي در مدار مي‌باشند و هر فيلتر حاوي 280 كاندل است. هر كاندل از يك هسته استنلس استيل ساخته شده كه روي آن با تراكم بالا نخ پلي پروپيلن پيچيده شده است . توان جذب ذرات طيق اعلام سازنده 5 ميكرومتر مي‌باشد . طبق روال كار در برنامه اورهال واحدها از فيلتر ها بازديد شده و درصورت نياز كل كاندلها تعويض مي‌شوند. كاندلهاي باز شده پس از بريدن نخها دوباره جهت نخ‌پيچي به يك شركت سازنده فيلتر ارسال مي‌‌گردد.
عملكرد اين فيلترها تا حدي قابل قبول است ولي در زمان شستشوي رزينهاي ميكسبدها وجود زنگ آهن در آب بكواش رزين ، بيانگر عبور قسمتي از ذرات زنگ آهن از فيلترها و نشست آن روي رزينها مي‌باشد.
عواملي كه در كاهش كارآيي اين فيلترها تاثير دارد :
1- رعايت آب بندي محل پيچاندن كاندلها روي صفحه داخل فيلتر .
2- فواصل بكواش فيلتر
3- ميزان تراكم نخ‌پيچي كاندل
4- جنس نخ
( سيد عليرضا ميرعشقي امور شيمي نيروگاه شازند )
جهت ثبت نظر خود به سیستم وارد شوید !